Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
İzmir Basınında İz Bırakanlar
Pazar, 04 Şubat 2007
Ege'de Nazilli'ye yakın Mardan Dağı'nda bir yamaçta 'Efe' kızlarıyla oturmuş karın doyuruyormuş... Oradan bir köylü geçmiş. Geçerken selam verip 'Afiyet olsun!' diye seslenmiş. Efe'den güler yüz görünce de 'Suyu nereden içersiniz?' diye sormuş.
Devamını oku...
 
Balık Çiftlikleri açık denize...
Çarşamba, 31 Ocak 2007
Geçen hafta Tayland tartışmaları içinde aldığımız iyi haber denizleri kirleten, doğal hayatı bozan balık çiftlikleri için alınan karardı. Burada bir kez daha yineleyelim, Pınar’ın tesislerini gidip gezdim, gördüm, Ildırı’daki bu çiftlikler örnektir ama Türkiye’nin her işinde olduğu gibi balık çiftliği işinde de gecekonducular ve samimiyetsiz fırsatçılar vardır. Ege kıyılarında doğal hayatı yok eden balık çiftliklerinin hepsi Ildırı’dakiler gibi olsa kimse itiraz etmez.
Devamını oku...
 
Tayland 'da tanıdığım sanatçılar
Pazar, 28 Ocak 2007
Bu pazar size yine kısa bir sanat yolculuğu yaptırmak istiyorum ama bu kez çok uzaklarda tanışıp konuşma fırsatı bulduğum Türk sanatçılardan söz edeceğim. Türk sanatçılarının ünü bütün dünyayı sarar da, bizler onların bu başarılarından dünyadaki diğer insanlardan sonra haberdar oluruz ya... Bizimkisi de tam da öyle oldu.
Devamını oku...
 
Allianoi 'yi boğarsak EXPO 'yu hak edebilir miyiz?
Cuma, 26 Ocak 2007
Hükümetin EXPO konusunda İzmir’e karşı samimi olup olmadığını tartışırken önemli bir mihenk taşının antik çağın büyük sağlık merkezlerinden biri olan Allianoi için alınacak kararlar olduğunu yazmıştık. Bir kez daha yineleyelim: Bizim EXPO’daki temamız, “Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık- New routes to a better world and health for all”
Devamını oku...
 
EXPO Gezisinden Notlar
Çarşamba, 17 Ocak 2007
227 kişilik İzmir EXPO heyeti olarak 8.5 saatlik yorucu bir yolculuğun ardından Tayland’in başkenti Bankong’a ardından da Ciçek EXPO’sunun yapıldığı Chiang Mai kentine ulaştık. Heyeti havalanında, Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi Mümin Alanat ile yerel giysiler içindeki Taylandlı kızlar karşıladı. Kızlar, Başkan Kocaoğlu ve hepimizi büyük bir güler yüzlülükle karşıladılar, boyunlarımıza çiçekler astılar.
Devamını oku...
 
İzmir'in markası bellidir: Homeros
Perşembe, 11 Ocak 2007
Farklılaştırma arayışı, bütün dünyada markalaşma olgusunu yarattı. Son 15-20 yıl içinde ülkemize giren yabancı markaların yanısıra, sayıları pek de küçümsenmeyecek sayıda yerli marka yarattı firmalarımız... İyi yaratılan markaların birçoğu sezgiler ve tahminlerle, hatta taklitlerle yaratılmış, bunların bir kısmı tesadüflerle ve şansa dayalı olarak gelişmiş, başarılı da olmuş, bugünlere kadar gelebilmiş... Ama artık, şiddetlenen rekabet işi şansa bırakma şansını da bırakmıyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 763 - 768 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler