Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
Valimize yeni görevinde başarılar
Perşembe, 08 Mart 2007
Beklenen oldu ve İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal; İzmir’de birbuçuk yıl görev yaptıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atandı. Hayırlı olsun... Adana Valisi Cahit Kıraç da yeni İzmir Valisi oldu. O da hayırlı olsun.
Devamını oku...
 
Mavi ile Yeşil buluşana kadar
Pazartesi, 05 Mart 2007
Hafta sonunu Kuşadası'nda geçirdik. Özellikle cumartesi öğleden sonra gülümseyen güneşin altında mart ayının ilk cumartesi günü üzerimizde sadece gömlekle Kuşadası'nın sokaklarını dolaşma ve esnafla konuşma fırsatı bulduk. Hemen söyleyelim geçen yıl beklentilerinin çok gerisinde iş yapan esnaf bu yıldan da kaygılı.
Devamını oku...
 
Turizm sezonu yaklaşırken
Perşembe, 01 Mart 2007
Turizm, Türkiye için giderek daha önem kazanan bir konu. Turizmde dünyanın en büyük 8'inci ekonomisiyiz... Turist sayısı açısından geçen yılki gerilemeye karşın hala 10'uncu sıradayız. Turizm bölgemiz için de önemli. Ege Bölgesini de yakından ilgilendiren turizmde 2006 yılı izleri kolay silinmeyecek bir hayal kırıklığı yarattı. Bu yıl için de kaygılar büyük, umut veren demeçlerin sayısı da az değil...
Devamını oku...
 
Mimarların sorumluluk çağrısı
Cumartesi, 03 Mart 2007
Barselona'da da öyle oldu. Hem tarihsel kimliğini korumuş, hem de modernleşirken de estetik kaygıları ön plana çıkaran kentlere yaptığımız ziyaretler sonrasında 'Türkiye'deki mimarların yaratıcılığından kuşkum yok. Demek ki onlara izin verilmiyor' diyorum... Barselona'da da tekrarladım...
Devamını oku...
 
İzmir'in örnek alması gereken şehir
Perşembe, 01 Mart 2007
Bu sözü çok duymuşsunuzdur ama tekrarda bir sorun olmadığını sanıyorum, 'Bir liman şehri olarak, kongreler ve turizm şehri olarak İzmir'in örnek alacağı şehir Barselona'dır'... Benzerliğin nedenlerini bir kez daha sıralayalım: Barselona'da denize giriliyor, hayat gece-gündüz sokakta geçiyor, herkes her zaman sokakta... Tarihsel mirası korumuş, EXPO yapmış, olimpiyat yapmış bir kent.
Devamını oku...
 
Essen 'den Barselona 'ya
Salı, 27 Şubat 2007
Aralarında bizim de bulunduğumuz İzmirli medya yöneticileri ile Almanya'nın Essen kentinden İspanya'nın Barselona kentine kadar uzanan bir yolculuk gerçekleştirdik ve önemli deneyimlerle kentimize döndük. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen geziye ilişkin notlarımı bugün ve yarın sizlerle paylaşmak istiyorum.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 745 - 750 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler