Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
Erken gelen yaz ve siyasetin sıcaklığı
Çarşamba, 09 Mayıs 2007
Mayıs başında havalar toz duman... Üzerimizde dolaşan toz bulutlarının da etkisi ile umduğumuzdan erken günlerde yazı bulduk. Hissedilen sıcaklık 40 dereceyi buluyor. Yaz sıcakları erken geldi ama Türkiye’nin sıcak bir yaz yaşayacağı zaten mitinglerden belli idi. 13 Mayıs Pazar günü İzmir’de yapılacak mitingde gelecek hesabı yapan siyasi olsun, olmasın çok önemsenmeli. Pazar günü mitingde ve sonrasında Kordon’u düşünmekte zorlanıyorum. Müthiş olacak müthiş... 13 Mayıs Anneler Günü’nde İzmir’de yapılacak miting için şimdiden güzel bir slogan bulmuş bazı dostlar: “Anneni de al gel!”.
Devamını oku...
 
İzmir milletvekillerinin kaçı değişecek ?
Pazartesi, 07 Mayıs 2007
Şayet Yüksek Seçim Kurulu yeni bir karar almaz ve iktidar partisi dışında kimsenin işine yaramayacak olan 22 Temmuz tarihli seçim kararı değişmez ise milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri için bugün son istifa günü. Geçen perşembe Ege TV’deki Haftalık programında onlarca kişinin adını andık zaman yetmedi, kalanını bu haftaya bıraktık. Ancak pazartesi sabah erken saatte yazdığımız şu yazıda görünen o ki, siyasi partilerin genel merkezleri kimseye “garanti” veremediği için beklenen birçok “önemli isim” istifa edip adaylığını açıklamadı.
Devamını oku...
 
Aşık Veysel 'i evrensel ölçülerde anmak
Cumartesi, 05 Mayıs 2007
Geçen cuma akşamı İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde görkemli bir konserin içindeydik... İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Kenan Gökkaya, halk ozanı ve filozof Aşık Veysel'i dünya müzik edebiyatı tarihine kazandırmak için önemli bir proje geliştirmişti.
Devamını oku...
 
Küresel ısınma ve tüketim toplumu
Perşembe, 03 Mayıs 2007
Gün geçmiyor ki, küresel ısınma üzerine yeni bir bilgi, yeni bir haber gelmesin... Baksanıza mayısa geldik, kuraklık kapıda. Urla’da sular kesilmeye başladı bile, “Ege’nin en modern köyünü kurduk” diye övünenler bu yaz ne yaparlar bilmem... Bilinen gerçektir, Türkiye’deki her şey Batı’dan başlar, İzmir sosyal ve politik gelişmelerin “habercisidir” her zaman... Anlaşılan kuraklığın ilk etkileri de İzmir’de görülecek.
Devamını oku...
 
Kozak Yaylası 'ndan Amerika 'ya çamfıstığı
Cumartesi, 28 Nisan 2007

Bugün size helvayı, şerbeti, iç pilavı anlatmayacağım; anlatacağım öykü Anadolu’nun kimi yerlerinde ‘künar’, kimi yerlerinde ‘hünar’ denilen küçücük bir lezzetin öyküsü: Çamfıstığının öyküsü…
Devamını oku...
 
Benim adım sevgi yanığı
Pazar, 29 Nisan 2007

Bu pazar siyasi tartışmaların dışına çıkıp biraz edebiyat kitap konuşmak istiyorum. Önemli bir şiir ödülü var ülkemizde... Şair Behçet Necatigil anısına ailesinin düzenlediği ve 1980'den beri her yıl şairin doğum günü olan 16 Nisan'da verilmekte olan şiir ödülünü bu yıl İzmirli Şair Hüseyin Peker kazandı...
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 721 - 726 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler