Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
Kadınlar Gününü 105. kez kutlarken
Cuma, 01 Nisan 2016
Tramvayda bir genç kıza musallat olan iki genç erkek, kızın öteye kaçmasına rağmen tacizi sürdürmüşler, araya girip kendilerini ikaz eden yaşlıca bir adamı da dövmüşler, dava açılmış. “Delikanlılar” kendilerini şöyle savunmuşlar:  “Erkek, bir kadının seksapeli karşısında heyecana gelince onu tanımasa da yanına gider, konuşur. Avrupa’nın her tarafında bu böyledir
Devamını oku...
 
İnsan en çok Kendine İyi Gelir
Cuma, 01 Nisan 2016
Geçen hafta boyunca bu şehirde gördüğüm, duyduğum, okuduğum o kadar çok mevzuya kızdım ki… Her “kızgınlığımdan” bir yazı çıkardı… Sonra düşündüm, yazarken bir daha gerileceğim, geril geril nereye kadar?
Devamını oku...
 
Turizmin endişe yılında İzmir&
Cuma, 01 Nisan 2016
2016 tahmin edildiği gibi, turizm açısından korku dolu bir yıl olacak… İzmir’in ve İstanbul’un günübirlik gemi turizminden düşürülmesi ile başlayan süreç nereye kadar gidecek bilinmez.  Kendinizi Batılı bir turistin yerine koyun, gazetelerde okuduklarınızla, her gün TV kanallarında izlediklerinizle böyle bir ülkeye gelir misiniz?
Devamını oku...
 
Gıda gerçekleri ve yağ korkusu
Cuma, 01 Nisan 2016
Hafta sonu Bergama –Kozak- Altınova arasında gezdim. Özellikle zeytinyağı üreticisi dostlarımızdan “yağ gerçekleri” üzerine yazdıklarımız ve söylediklerimizden ötürü hep teşekkür mesajları aldık. Hemen herkes, “Tarladan başlayıp, sofraya kadar olan üretim zincirinin tüm halkalarından oluşan hatalar, hilekârlar ve sahtekârlar” dan şikayetçi..…
Devamını oku...
 
Umberto Eco ve gazetecilik&
Cuma, 01 Nisan 2016
Geçen cumartesi yitirdiğimiz Umberto Eco demişti ki, “Kitleler üzerinde tartışmasız etkili organlardan biri medyadır ve bu durum son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojiyle birlikte daha da belirgin bir hal almıştır.
Devamını oku...
 
Harper Lee ve Irkçılık&
Cuma, 01 Nisan 2016
Umberto Eco ile Harper Lee’yi aynı gün (20 Şubat 2016) kaybettik. İkisi de 90’larına yaklaşıyordu. Eco’nun mesleğimiz gazetecilik ile ilgili düşüncelerini pek yakınlarda bir yazıda paylaşmıştım. Eco’ya yeniden döneceğim…  Ama bugün Amerika’da “ırkçılığı” ve “muhafazakârlığı” sorgulayan en önemli kimliklerden biri olan Harper Lee teyzemizden söz etmeliyim.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 7 - 12 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler