Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
Derin ve utanç veren
Cuma, 01 Nisan 2016
Geçen yaz sonu; 6 Eylül 2015… İstanbul’dayız. Yeniköy Meryemana Rum Ortodoks Kilisesi’nde, 6 - 7 Eylül 1955 olaylarını 60. yıldönümünde anmak üzere düzenlenecek ayine katılanları izliyorum. Bundan 60 yıl önce, 6 - 7 Eylül 1955’te İstanbul’un o zaman 1 milyon nüfusunun içinde sayıları 100 bini bulan Rum hemşerinin sayısının, bugün 15 milyon içinde 2500’e düşmüş olması. Yeniköy’ü terk edenlerin arasında benim sevgili dostum, kardeşim Tanas Çimbis de var. Yeniköy Kilisesi’ne atılan patlayıcılardan biri kilisenin hemen yanı başındaki evlerine düşüyor, Tanas 8-9 yaşında bir çocuk, başından hafifçe yaralanıyor. Bir süre sonra halen Girit’te yaşayan annesi ile birlikte binlerce Rum kardeşimizle birlikte İstanbul’u terk ederler. Tanas her fırsatta İstanbul’a gelmeyi düşler, çünkü kendini sadece İstanbullu olarak bilmiştir…
Devamını oku...
 
Geri Sayım devam ediyor
Cuma, 01 Nisan 2016
2016 girdi…  Yeni yıla girerken hep beraber geri saydık… Ama dünya çoktandır geri sayıyor, durmaksızın devam eden bir geri sayım bu… 2015’ten daha iyi olur mu olmaz mı bilinmez. Umarız daha keyifli, daha sağlıklı bir yıl olur… Geride kalan yılın “karıştırdığım” son kitabından söz edeyim yeni yılın ilk yazısında size… Halit Kakınç’ın Wizart Edutainment’ten çıkan son kitabı “Geri Sayım/ Küresel Sorunlar”  hem olmazsa olmaz cinsten benzeri olmayan bir başucu kitabı… Hem de geleceğe dönük ürkütücü ve uyarıcı bir araştırma.
Devamını oku...
 
Sandığa vicdanımla gidiyorum
Perşembe, 24 Mart 2016
Geleceğimize karar vereceğimiz sandığa şekillendireceğiz. Kaldı 48 saat. Görüyorum ilk defa “kararsız” seçmenlerin sayısı bu kadar az… Seçime iki gün kala, eskiden en çok duyduğum sözler, “Yahu, hangi partiye oy vereceğiz?” ya da “Hala bilemiyorum kime vereceğimi” olurdu… Bu kez hemen herkes kararını vermiş durumda.
Devamını oku...
 
Koalisyon kötü bir şey değildir&
Perşembe, 24 Mart 2016
Geçen hafta 8 Haziran senaryolarını konu ettiğim yazım oldukça ilgi gördü. İş dünyası AKP-CHP koalisyonunu kapalı kapılar arkasında telaffuza devam ederken, beklenmedik bir şey oldu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘fahri’ danışmanı Etyen Mahçupyan, HDP’nin seçimlere parti olarak girme kararını değerlendirdiği yazısında, seçim sürecinin gidişatının bir AKP-MHP koalisyonuna işaret ettiğini yazıverdi.
Devamını oku...
 
Türkiyenin merkezindeki karumlar&
Perşembe, 24 Mart 2016

Bundan neredeyse 4500 yıl önce Anadolu’nun bazı merkezlerinde, kimsenin birbiriyle dalaşmadığı; huzur ve barış içinde ticaret yaptığı; herkesin kendi işine gücüne baktığı, bir tür ‘pazaryeri’ olan ‘karum’lar açılmış. Bu karumların önemlileri de, Kayseri yakınlarındaki Kaneş ile Çorum yakınlarındaki Hattuşaş ve Alişar karumları… Anadolu’da 10 kentte daha böyle pazarlar varmış eskiden…

Devamını oku...
 
8 Haziran sabahı: Senaryonun bini bi' para&
Perşembe, 24 Mart 2016
Bugün biraz da iş dünyasının içinden bakalım 8 Haziran sabahına ve ‘insider’ yapmaya çalışalım birlikte… Sandığın başına gitmemize sadece 11 gün kaldı. Geçtiğimiz Pazar günü öğleden sonra, birçok insan Galatasaray-Beşiktaş derbisine yoğunlaşmışken, Tarabya’da Boğaz’ın bu sezon için son sayılabilecek lüferlerinin tadına bakıyorduk dostlarla.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 31 - 36 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler