Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
nedim atilla
Anasayfa
Mutsuz, acı çeken ve sürüklendiği hisseden&
Cuma, 01 Nisan 2016
Organizmanın göstermiş olduğu tepkilerin sonuca ulaşmaması durumunda, sonucu değiştiremeyeceğine karşı oluşan inanca “Öğrenilmiş Çaresizlik” deniyor psikolojide… Bu ülkedeki kahir çoğunluk gibi bizim de hayatımız bir “öğrenilmiş çaresizlik” dizgesine dönüştü…
Devamını oku...
 
İzmir İktisat Kongresinin 93. yıldönümünde
Cuma, 01 Nisan 2016

Ortalık yangın yeri idi... Emperyalizmi İzmir’de denize döken muzaffer orduların başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları tam beş ay sonra 17 Şubat – 4 Mart 1923 tarihlerinde önceden tasarladıkları İktisat Kongresini, Yunan işgaline inat İzmir’de topladılar.

Devamını oku...
 
Aşk hıyarların işi değildir!
Cuma, 01 Nisan 2016
ODTÜ Felsefe Bölümünden Prof. Dr. Ahmet İnam’ın “Aşk Felsefesi” başlıklı konuşmasından haberdar olunca, programlarımı değiştirip İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunun yolunu tuttum… 
Devamını oku...
 
Et fiyatları üzerine..
Cuma, 01 Nisan 2016
Memleketin haline kafayı yorsak, bir süre sonra kayışlar boşa dönmeye başlayabilir… Biz de gıdaların üzerine kafa yoralım, sağ olsun okurlarımız da yüreklendiriyor bizi… Bu arada gelen “memleket ne ile uğraşıyor, siz nelerle” minvalindeki serzenişleri de anlıyorum.
Devamını oku...
 
Zeytinyağındaki sahtekârların geliri kokain kaçakçıları kadar
Cuma, 01 Nisan 2016

Zeytinyağı nerede, kokain nerede… Kısa bir ara verdiğimiz “gıda sahteciliği” meselesine dönelim… Kanada Toronto’da yaşayan aklı başında bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Mustafa Koç, bir kitap tanıtmıştı aylar önce, kitaba yeni ulaşabildim. (Sema’ya teşekkürler…)

Devamını oku...
 
#izmirdeoluyor
Cuma, 01 Nisan 2016
İzmirli genç mimar H. Cenk Dereli’den güzel bir mesaj aldım. Cenk’i çocukluğundan beri tanırım, 25 yıla yakın zamandır görüştüğüm ve sevdiğim bir ailenin bireyi. Küçük yaşlardan beri babası Sabri Dereli, rahmetli Şükrü Tül ve bendenizin ‘İzmir’ üzerine yaptığımız sohbetleri ilgiyle dinlediğini gayet iyi hatırlıyorum.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 13 - 18 of 780

 

Yeni günlük yazılar

 

Popüler