Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz
nedim atilla
Anasayfa arrow Gezi Notları
Gezi Notları
Şimdi Kazdağı zamanı! Yazdır E-posta
Perşembe, 16 Ağustos 2007

Homeros, 'Zeus Baba, İda dağından hükmeden ulu tanrı' demişti... (İlyada/A. Erhat-A. Kadir yazımı...) Kazdağı'nın binlerce yıl öncesinden gelen adı İda'dır. Türklerin Anadolu'ya yerleşmesi ile zaman içinde İda adı Kazdağı'na dönüşmüştür.

Devamını oku...
 
HAZİRANI GÖL KENARINDA KARŞILAMAK....GÖLMARMARA Yazdır E-posta
Perşembe, 16 Ağustos 2007

Size bugün, dostlarımızla gezerken, 'isteyene göl, isteyene çöl' diye espri yaparak anlattığımız, ülkemizin az bilinen bir gölüne dikkatinizi çekmek istiyorum. Manisa'nın Akhisar İlçesi'ne bağlı Gölmarmara'da geçirilecek hafta sonunu, doğal güzellikleri ve lezzetli balıklarıyla tam bir şölene dönüştürmek mümkün.

Devamını oku...
 
Beyoğlu Yazdır E-posta
Perşembe, 26 Temmuz 2007
"Beyoğlu neresidir?" Eski Beyoğlu`nun tanımını yapmaya çalışırken, bu sorunun gündeme gelmesi kaçınılmaz oluyor. Zaman içinde, adı ve sınırları değişen bir kentten söz etttiğimiz için, bu soruyu kabaca cevaplandırmamız gerekmektedir.
Devamını oku...
 
Sisam Adası Yazdır E-posta
Perşembe, 26 Temmuz 2007
Türkiye’ye en yakın Yunan adası Sisam... Uzun yıllar Osmanlı’nın susam gereksinimini karşıladığı için Sisam adası olarak anılan, Osmanlı’dan bağımsızlığını kazanan ilk ada olan Sisam’a, 10’u halen Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan 12 antik İon kentinden biri olan antik çağdaki adıyla; “Samos” diyor Yunanlı dostlarımız..
Devamını oku...
 
İstanbul Modern 'de İzmir 'i aramak Yazdır E-posta
Cumartesi, 09 Haziran 2007

Bu yazı bir kıskançlık yazısı değildir ama karmakarışık duygularla yazılmıştır…


İstanbul Modern’in kapıları, ülkemizin sanat alanındaki birikimini, yaratıcılığımızı, dinamizmimizi, sahip olduğumuz evrensel değerleri, çağdaş kültür kimliğimizi ortaya koymak üzere açılmış… 

Devamını oku...