Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz
nedim atilla
Anasayfa arrow Ege 'de Son Söz
Ege 'de Son Söz
Turizmin endişe yılında İzmir& Yazdır E-posta
Cuma, 01 Nisan 2016
2016 tahmin edildiği gibi, turizm açısından korku dolu bir yıl olacak… İzmir’in ve İstanbul’un günübirlik gemi turizminden düşürülmesi ile başlayan süreç nereye kadar gidecek bilinmez.  Kendinizi Batılı bir turistin yerine koyun, gazetelerde okuduklarınızla, her gün TV kanallarında izlediklerinizle böyle bir ülkeye gelir misiniz?
Devamını oku...
 
Gıda gerçekleri ve yağ korkusu Yazdır E-posta
Cuma, 01 Nisan 2016
Hafta sonu Bergama –Kozak- Altınova arasında gezdim. Özellikle zeytinyağı üreticisi dostlarımızdan “yağ gerçekleri” üzerine yazdıklarımız ve söylediklerimizden ötürü hep teşekkür mesajları aldık. Hemen herkes, “Tarladan başlayıp, sofraya kadar olan üretim zincirinin tüm halkalarından oluşan hatalar, hilekârlar ve sahtekârlar” dan şikayetçi..…
Devamını oku...
 
Umberto Eco ve gazetecilik& Yazdır E-posta
Cuma, 01 Nisan 2016
Geçen cumartesi yitirdiğimiz Umberto Eco demişti ki, “Kitleler üzerinde tartışmasız etkili organlardan biri medyadır ve bu durum son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojiyle birlikte daha da belirgin bir hal almıştır.
Devamını oku...
 
Harper Lee ve Irkçılık& Yazdır E-posta
Cuma, 01 Nisan 2016
Umberto Eco ile Harper Lee’yi aynı gün (20 Şubat 2016) kaybettik. İkisi de 90’larına yaklaşıyordu. Eco’nun mesleğimiz gazetecilik ile ilgili düşüncelerini pek yakınlarda bir yazıda paylaşmıştım. Eco’ya yeniden döneceğim…  Ama bugün Amerika’da “ırkçılığı” ve “muhafazakârlığı” sorgulayan en önemli kimliklerden biri olan Harper Lee teyzemizden söz etmeliyim.
Devamını oku...
 
Mutsuz, acı çeken ve sürüklendiği hisseden& Yazdır E-posta
Cuma, 01 Nisan 2016
Organizmanın göstermiş olduğu tepkilerin sonuca ulaşmaması durumunda, sonucu değiştiremeyeceğine karşı oluşan inanca “Öğrenilmiş Çaresizlik” deniyor psikolojide… Bu ülkedeki kahir çoğunluk gibi bizim de hayatımız bir “öğrenilmiş çaresizlik” dizgesine dönüştü…
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 10 - 18 of 57