Nedim Atilla nın Food in Live Dergisindeki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Nedim Atilla 'ya Twitter 'dan da ulaşabilirsiniz
nedim atilla
Anasayfa arrow sonsoz
sonsoz


Türkiyenin merkezindeki karumlar& Yazdır E-posta
Perşembe, 24 Mart 2016

Bundan neredeyse 4500 yıl önce Anadolu’nun bazı merkezlerinde, kimsenin birbiriyle dalaşmadığı; huzur ve barış içinde ticaret yaptığı; herkesin kendi işine gücüne baktığı, bir tür ‘pazaryeri’ olan ‘karum’lar açılmış. Bu karumların önemlileri de, Kayseri yakınlarındaki Kaneş ile Çorum yakınlarındaki Hattuşaş ve Alişar karumları… Anadolu’da 10 kentte daha böyle pazarlar varmış eskiden…

Devamını oku...
 
8 Haziran sabahı: Senaryonun bini bi' para& Yazdır E-posta
Perşembe, 24 Mart 2016
Bugün biraz da iş dünyasının içinden bakalım 8 Haziran sabahına ve ‘insider’ yapmaya çalışalım birlikte… Sandığın başına gitmemize sadece 11 gün kaldı. Geçtiğimiz Pazar günü öğleden sonra, birçok insan Galatasaray-Beşiktaş derbisine yoğunlaşmışken, Tarabya’da Boğaz’ın bu sezon için son sayılabilecek lüferlerinin tadına bakıyorduk dostlarla.
Devamını oku...
 
Oy vermeyeceklerin de sorusu aynı& Yazdır E-posta
Perşembe, 24 Mart 2016

“HDP Barajı geçecek mi?” Bu sütunda günlük siyasetten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Ama, bir çok insan gibi benim de “Türkiye’nin kader seçimi” olarak gördüğüm 7 Haziran’a ait gözlemlerim ve değerlendirmelerim var… Mayıs başından beri siyasetle uzak- yakın ilişkisi olmayan nedenlerle memleketi geziyorum.

Devamını oku...
 
Kuşlarla konuşan adam diyor ki& Yazdır E-posta
Perşembe, 24 Mart 2016

“İzmir uyan da cennete gidelim…” Gazeteciliğe başladığımdan beri tanıdığım bir kişidir Prof. Mehmet Sıkı… Ömrünü İzmir Kuş Cenneti’ne adamış, Kuş cennetinde geçirdiği 40 yılı aşkın süre içinde adeta kuşlarla konuşmayı öğrenmiş, kuşlara benzer seslerle onlara hükmeden bir insan haline gelmiş. Kendisine “kuşların babası” denmesini istiyor.

Devamını oku...
 
19 Mayıs ve Gaziyi anlamak Yazdır E-posta
Perşembe, 24 Mart 2016

Dört yıl sonra 19 Mayıs 1919’un “Yüzüncü Yılını” kutlayacağız ama aradan geçen bunca yıla rağmen Atatürk’ü anlayabilmiş olsaydık, son yıllarda yaşadıklarımızı yaşar mıydık?

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 37 - 45 of 57